Ranking WTA. Linette z awansem, życiówki Świątek i Andreescu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Iga Świątek zanotowały awans w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Warszawianka zajmuje najwyższe miejsce w karierze, coraz bliżej czołowej setki. 

Najwyżej notowaną polską tenisistką wciąż pozostaje Magda Linette. Poznanianka w najnowszym rankingu zanotowała awans o cztery pozycje i jest 88. rakietą świata. A to wszystko za sprawą występu w BNP Paribas Open oraz challengerze WTA w Guadalajarze. Awans na rekordowe 121. miejsce stał się również udziałem drugiej z najwyżej notowanych Polek, Igi Świątek. Nasza wielka tenisowa nadzieja co prawda zakończyła udział w kalifornijskiej imprezie na finale eliminacji, ale dzięki otrzymanym punktom przesunęła się o cztery “oczka” do góry
.
Spośród Polek rywalizujących na co dzień w turniejach rangi ITF awans o dziewięć pozycji zaliczyła Magdalena Fręch i jest teraz 167. rakietą globu. Z kolei spadek o pięć miejsc zaliczyła Urszula Radwańska. W kolejnym notowaniu zanotuje jednak awans o co najmniej 20 pozycji, a to za sprawą dotarcia do finału turnieju w Kazaniu.

Do niewielkich zmian zaszło również w czołówce. Liderką, mimo nieudanej próby obrony tytułu w Indian Wells, pozostała Naomi Osaka, a na drugie miejsce kosztem Simony Halep, awansowała Petra Kvitova. Czwartą rakietą – to największy awans w czołówce – jest z kolei Angelique Kerber. Do top 30 zestawienia przesunęła się sensacyjna triumfatorka kalifornijskiej imprezy, Bianca Andreescu.