Ranking WTA. Niewielkie spadki Linette i Świątek, awans Kawy

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette i Iga Świątek zanotowały spadek o jedno miejsce w najnowszym notowaniu rankingu WTA. O trzy pozycje awansowała z kolei Katarzyna Kawa.

Dwie najwyżej notowane polskie tenisistki rywalizowały w ubiegłym tygodniu podcza Inernazionali BNL d’Italia. Magda Linette zanotowała premierową wygraną w historii swych występów na Foro Italico. Z kolei tenisistka z Warszawy przegrała już w pierwszej rundzie. W najnowszym notowaniu najlepszych tenisistek świata obie panie solidarnie przesunęły się o jedno miejsce w dół. Tenisistka z Wielkopolski jest obecnie 36. rakietą świata, z kolei Świątek zajmuje pozycję 52.

Poprawę o trzy „oczka” zanotowała Katarzyna Kawa. Trzecia rakieta Polski, która miała w tym tygodniu rywalizować w eliminacjach do Roland Garros jest na miejscu 128.

Niemal bez zmian pozostała w tym tygodniu czołowa dziesiątka rankingu. Jedynie Elina Switolina i Sofia Kenin zamieniły się pozycjami. Tenisistka z Ukrainy to nowa piąta rakieta świata. Na drugiej pozycji umocniła się zwyciężczyni z Rzymu. Simona Halep dzięki wygranej w stolicy Włoch nieco zmniejszyła swą stratę do Ashleigh Barty, której w tym roku na tenisowych kortach już nie zobaczymy.