Ranking WTA: Radwańska czwarta na koniec roku

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Na czwartym miejscu rankingu sezon zakończy Agnieszka Radwańska, a 31. pozycję powinna zachować Urszula Radwańska. Z drugiej setki rankingu wypadła Marta Domachowska, która utraciła miano „czwartej polskiej rakiety”, na rzecz Pauli Kani.

Najlepsza polska tenisistka jeszcze przed turniejem WTA Championships była pewna co najmniej czwartej pozycji w rankingu. Radwańska osiągając w Stambule półfinał umocniła się na tym miejscu, ale zarazem straciła dystans punktowy do Marii Szarapowej oraz Sereny William.

Z szóstego miejsca na ósme spadła w rankingu Petra Kvitova. Czeszkę wyprzedziły Sara Errani oraz Na Li.

31. pozycję w rankingu utrzymała Urszula Radwańska, która sezon zakończyła już przeszło tydzień temu. Polkę mogą jeszcze teoretycznie wyprzedzić w tym zestawieniu Daniela Hantuchova (od wtorku rywalizować będzie w Tournament of Championships w Sofii) oraz Shuai Peng (jest najwyżej rozstawioną tenisistką w pierwszym w historii turnieju z cyklu WTA Challenger, w Tajwanie).

84 punkty za finał turnieju ITF w Barnstaple straciła Marta Domachowska, w efekcie czego spadła w rankingu ze 180. na 227. pozycję. Warszawianka będzie miała okazję już w tym tygodniu odrobić starty, gdyż zagra właśnie w Barnstaple (termin turnieju w porównaniu z zeszłym rokiem został przesunięty o tydzień).

Sprawdź rankingi WTA na Tenisklub.pl!