Wilson

Ranking WTA. Radwańska w górę, Linette w dół

/ Jakub Karbownik, źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska zaliczyła awans o pięć pozycji w najnowszym notowaniu rankingu WTA. O tyle samo pozycji, tyle że w dół, przesunęła się z kolei Magda Linette. W Top 10 rankingu doszło z kolei do kosmetycznych zmian.

Po amerykańskim lecie w tenisie przyszła kolei na azjatycką jesień. Tenisowa karuzela zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet przeniosła się m.in. do Seulu. W Korei Południowej występowała najlepsza polska tenisistka. Agnieszka Radwańska co prawda występ zakończyła już na drugiej rundzie, za co otrzymała 30 punktów, ale to pozwoliło jej na awans z 60. na 55. miejsce.

Spadek z kolei, po nieudanym starcie w kwalifikacjach do turnieju w Tokio, zanotowała Magda Linette. Druga rakieta polski jest obecnie 70. tenisistką świata, a za tydzień będzie jeszcze niżej. A to na skutek straty punktów za występ w Wuhan.

Trzecią rakietą Polski jest nadal Magdalena Fręch. Łodzianka co prawda notuje fatalną passę siedmiu przegranych spotkań z rzędu, ale mimo to zaliczyła awans na 139.miejsce. W górę przesunęła się również Iga Świątek. Warszawianka, która ma przed sobą start w Światowych Igrzyskach Młodzieży to obecnie tenisistka numer 174 na świecie.

Większych zmian, w porównaniu do poprzedniego notowania, nie zanotowano w Top 10 rankingu. Liderką wciąż jest Rumunka Simona Halep, której przewaga nad Caroline Wozniacki, nie obroniła tytułu Toray Pacific Open, się powiększył. Miejscami w czołówce rankingu zamieniły się finalistki imprezy w Tokio. Zwyciężczyni, Karolina Pliskova, wyprzedziła w zestawieniu Naomi Osakę. Z kolei do drugiej dziesiątki, kosztem Julii Goerges, wypadła Jelena Ostapenko.

Wilson