Ranking WTA: Radwańska znów druga

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska powróciła na pozycję wiceliderki rankingu WTA. Krakowianka wyprzedziła w tym zestawieniu Marię Szarapową. Liderką pozostaje Wiktoria Azarenka.

Szarapowa zrezygnowała z występu w ubiegłym tygodniu w Cincinnati, w efekcie czego straciła punkty za ubiegłoroczny triumf w tej imprezie. Radwańska w turnieju Western & Southern wygrała dwa mecze, przegrywając dotkliwie w ćwierćfinale z Li Na (1:6, 1:6). Polce wystarczyło to jednak, by przekroczyć liczbę ośmiu tysięcy punktów w rankingu WTA.

Agnieszka Radwańska będzie miała jeszcze okazję poprawić swój dorobek punktowy przed US Open, gdyż wystąpi w turnieju New Haven Open at Yale, który rozpoczął się w niedzielę. Krakowianka została rozstawiona w imprezie z „jedynką” i w pierwszej rundzie ma „wolny los”. Nawet w przypadku zwycięstwa w New Haven Polka nie ma szans wyprzedzić w rankingu Wiktorii Azarenki, która posiada na koncie o 910 punktów więcej w zestawieniu WTA.

Pewnym jest, że przed rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek US Open nie zajdą żadne zmiany w czołowej piątce rankingu i czwarte miejsce utrzyma Serena Williams, zaś piąte Petra Kvitova.

Druga runda turnieju w Cincinnati dała awans o dwie pozycje w rankingu Urszuli Radwańskiej (z 46. na 44. miejsce). Pozycje innych polskich tenisistek nie uległy większym zmianom.

Sprawdź najnowsze notowania list rankingowych na Tenisklub.pl.