Ranking WTA. Rewelacyjna Kolumbijka puka do pierwszej setki

/ Szymon Adamski , źródło: , foto:

Maria Camila Osorio Serrano to największe odkrycie ostatnich tygodni w cyklu WTA. 19-letnia Kolumbijka zanotowała passę ośmiu zwycięstw, dzięki czemu w dwa tygodnie awansowała o 63 pozycje w rankingu. Najwyżej notowaną nastolatką pozostaje jednak Iga Świątek. 

Osorio Serrano poszła za ciosem i po tym jak sięgnęła po trofeum w Bogocie, wygrała jeszcze trzy mecze w Charleston. Już w pierwszej rundzie drugiego turnieju wyeliminowała Magdę Linette. Nie wpłynęło to jednak niekorzystnie na ranking Polki, która utrzymała 51. lokatę.

Natomiast Kolumbijka błyskawicznie zbliża się do pierwszej setki. Jeszcze dwa tygodnie zajmowała 180. miejsce, natomiast po zwycięskiej serii jest już 117. Nie tak dawno, bo we wrześniu 2019 roku, Osorio Serrano była liderką rankingu, tyle że juniorek. Wejście na sam szczyt było konsekwencją triumfu w US Open w kategorii dziewcząt.

Najwyżej notowaną nastolatką pozostaje rówieśniczka Osorio Serrano, Iga Świątek. Nasza reprezentantka nie startowała nigdzie w zeszłym tygodniu, ale utrzymała 16. pozycję. Do rywalizacji powróci w Madrycie (29.04 – 08.05). Później wystąpi w Rzymie i na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

Pozycje utrzymały również wszystkie pozostałe tenisistki z czołowej dwudziestki. Liderką wciąż jest Asheligh Barty, a za jej plecami znajdują się Simona Halep i Naomi Osaka.

Najwyżej sklasyfikowaną tenisistką, która zanotowała awans w tym tygodniu, jest Ons Jabeur. Finalistka z Charleston przesunęła się z 27. na 25. miejsce. To jej najwyższa pozycja w karierze.

Z kolei zwyciężczyni amerykańskiej imprezy, Astra Sharma, wyprzedziła aż 45 rywalek. Życiowy sukces nie pozwolił jej jednak wejść do grona stu najlepszych tenisistek. Australijka zajmuje 120. miejsce.