Ranking WTA. Sabałenka tuż za top 10, Świątek i Linette bez zmian

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek i Magda Linette zachowały swoje pozycje w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Czołowej dziesiątce po piętach depcze Aryna Sabałenka, triumfatorka turnieju rangi Premier w Ostrawie. 

W minionym tygodniu najlepsze tenisistki świata spotkały się w Ostrawie, aby walczyć o rankingowe punkty. U naszych południowych sąsiadów miała wystąpić najlepsza obecnie polska tenisistka. Iga Świątek jednak zrezygnowała z występu, ale mimo to zachowała 17. pozycję. Na miejscu 40. utrzymała się z kolei Magda Linette.

Po tytuł mistrzowski sięgnęła Aryna Sabałenka. To sprawiło, że Białorusinka jest o krok od powrotu do czołowej dziesiątki najlepszych tenisistek świata. Dwie pozycje niżej, na 13.miejscu, jest z kolei finalistka z Ostrawy – Wiktoria Azarenka. Obie Białorusinki zanotowały awans o jedną pozycję względem ubiegłego tygodnia.

W związku ze zmianami w kalendarzu spowodowanymi pandemią COVID-19 przed najlepszymi tenisistkami świata w tym roku już tylko jeden turniej głównego cyklu.  Ten odbędzie się w dniach 9-15 listopada w Linzu.

Rozstrzygnięcia w nim nie wpłyną jednak na pozycje zajmowane przez najlepsze tenisistki. Sezon 2020 na pierwszym miejscu zakończy Ashleigh Barty, a podium uzupełnią druga Simona Halep i trzecia Naomi Osaka. Na czele rankingu debilstek znajduje się natomiast Su-Wei Hsieh.

Spośród niżej notowanych zawodniczek warto zwrócić uwagę na Magdalenę Fręch. Dzięki dobremu występowi w Macon zawodniczka z Łodzi awansowała o 10 miejsc i jest aktualnie 155. rakietą świata. To jej najwyższa pozycja od 14 stycznia 2019 roku.