Ranking WTA. Sabalenka za plecami Świątek, nowa życiówka Magdy Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Aryna Sabalenka została nową wiceliderką rankingu WTA. Mistrzyni Australian Open 2023 to jedna z dwóch tenisistek w top 10 z największym awansem w najnowszym notowaniu. Drugą, która zaliczyła „skok” jest jej sobotnia rywalka – Jelena Rybakina. Z awansu w zestawieniu najlepszych tenisistek świata może też być zadowolona Magda Linette.

Poznanianka ma za sobą niezwykle udany występ w imprezie Wielkiego Szlema. Druga rakieta naszego kraju pierwszy raz w karierze dotarła do 1/2 finału turnieju tej rangi. Taki rezultat sprawił, że w rankingu nasza tenisistka przesunęła się z miejsca 45. na 22. Liderką zestawienia pozostaje Iga Świątek, ale za nią nie ma już Ons Jabeur, a jest Aryna Sabalenka. Finalistka imprezy to z kolei dziesiąta rakieta świata.

Trzecia rakieta świata bez powodzenia startowała w kwalifikacjach imprezy w Lyonie. Mimo to w poniedziałek przybliżyła się do grona stu najlepszych tenisistek świata i zajmuje pozycję 101. Łodzianka to obecnie jedyna Polka w drugiej setce zestawienia. Stało się tak za sprawą spadku Mai Chwalińskiej na pozycję 205.