Ranking WTA. Świątek awansuje na czwarte miejsce

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek awansowała w środę do ćwierćfinału imprezy WTA 500 w Ostrawie, pokonując Julię Putincewą 6:4, 6:4. Oznacza to, że od poniedziałku Polka będzie czwartą tenisistką na świecie.

W najnowszym notowaniu WTA Iga Świątek zajmuje szóste miejsce. Jak do tej pory, był to najlepszy ranking Polki w karierze, ale wiadomo już, że lokatę tę poprawi ona w następnym tygodniu. Jest to efekt awansu 20-latki z Raszyna do ćwierćfinału turnieju w Ostrawie.

Mistrzyni Roland Garros 2020 została rozstawiona w czeskiej imprezie z numerem jeden i rywalizację rozpoczęła od drugiej rundy. W niej, po wyrównanej walce, pokonała Julię Putincewą. Kazaszka stawiła zacięty opór naszej reprezentantce, jednak Świątek nie straciła seta i po prawie dwóch godzinach gry wyeliminowała rywalkę 6:4, 6:4.

To zwycięstwo zapewniło Polce kolejny awans w rankingu. W przyszłym tygodniu juniorska triumfatorka Wimbledonu 2018 wyprzedzi Elinę Switolinę i Barborę Krejczikovą, i będzie czwartą tenisistką na świecie. Będzie to najwyższe miejsce Świątek w klasyfikacji WTA.

W piątek natomiast rozegra ona mecz o półfinał zawodów w Ostrawie. Przeciwniczką podopiecznej Piotra Sierzputowskiego będzie lepsza z pary Magda Linette – Jelena Rybakina.


Wyniki

Druga runda singla:

Iga Swiątek (Polska, 1) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 6:4