Ranking WTA. Świątek bez zmian, awans Kontaveit

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Mimo że Iga Świątek nie grała nigdzie w ubiegłym tygodniu, to zachowała 11. miejsce w najnowszym zestawieniu WTA. Z kolei Magda Linette spadła o dwie lokaty, a Magdalena Fręch wypadła z czołowej „setki”.

W poprzednim tygodniu odbyły się dwa turnieje WTA: w Moskwie i na Teneryfie. W żadnym z nich nie brała udziału Iga Świątek, ale nie wpłynęło to na lokatę Polki w najnowszym notowaniu WTA. Mistrzyni Roland Garros 2020, która jest już pewna gry w WTA Finals, zachowała 11. miejsce w rankingu.

O dwie pozycje spadła natomiast Magda Linette. Poznanianka jest aktualnie 54. tenisistką na świecie. Spadek zanotowała też Magdalena Fręch. Łodzianka wypadła tym samym z czołowej „setki”, w której debiutowała przed tygodniem i plasuje się obecnie na 102. miejscu.

W najlepszej „dziesiątce” nie doszło do żadnych zmian. Liderką rankingu pozostaje Ashleigh Barty. Wiadomo już, że Australijka zakończy sezon 2021 na pierwszym miejscu, mimo tego, iż wycofała się z Turnieju Mistrzyń. Drugą pozycję zajmuje Aryna Sabałenka, a Top 3 zamyka Karolina Pliszkova.

Po triumfie w stolicy Rosji, Anett Kontaveit awansowała o sześć oczek i jest 14. zawodniczką na świecie. Dodatkowo Estonka cały czas walczy o udział w WTA Finals. W tym tygodniu 25-latka z Tallinna będzie rywalizować w Kluż-Napoce. Inna mistrzyni z ubiegłego tygodnia, czyli Ann Li, po zwycięstwie na Teneryfie, zadebiutowała w Top 50. Zajmuje obecnie 48. miejsce (awans o 12 oczek).