Ranking WTA. Świątek bez zmian, powrót Kasatkiny

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek utrzymała pozycję, a Magda Linette przesunęła się o jedno miejsce w dół w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Obie najwyżej notowane Polki przebywają obecnie w Miami, gdzie niebawem rozpoczną rywalizację w turnieju WTA 1000. 

W ubiegłym tygodniu Iga Świątek odpoczywała po występach na Bliskim Wschodzie i przygotowywała się do wylotu do Stanów Zjednoczonych na marcowy ..tysięcznik”. Mimo że pierwsza singlowa mistrzyni Wielkiego Szlema z Polski nie zdobyła żadnych turniejowych punktów, utrzymała 16. pozycję w rankingu WTA.

Bez punktowej zdobyczy w 2021 roku pozostaje Magda Linette, dla której turniej w Miami będzie pierwszym w tym sezonie. W najnowszym notowaniu najlepszych tenisistek świata zawodniczka z Poznania przesunęła się z miejsca 49. na 50.

Żadne zmiany nie zaszły w czołówce notowania. Z kolei największe awanse zaliczyły dwie zawodniczki, które przed kilkoma dniami święciły triumfy. Daria Kasatkina sięgnęła w Petersburgu po drugie mistrzostwo w 2021 roku i powróciła do top 50 rankingu, na miejsce 42. O odrodzeniu się rosyjskiej więcej przeczytacie TUTAJ.

Z kolei 72. tenisistką świata jest Leylah Fernandez. Kanadyjska mistrzyni z Monterrey to druga po Coco Gauff najmłodsza zawodniczka w czołowej setce rankingu.