Ranking WTA.Świątek bez zmian, powrót Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Iga Świątek to wciąż zawodniczka sklasyfikowana w top 10 zestawienia najlepszych tenisistek świata. Do czołowej pięćdziesiątki powróciła z kolei Magda Linette. Jedna zmiana zaszła wśród dziesięciu najlepszych tenisistek świata.

W tygodniu poprzedzającym ostatnią lewe Wielkiego Szlema w tym sezonie większość kobiecej czołówki przygotowywała się już do nowojorskiej rywalizacji. Jednak Elina Switolina postanowiła wystartować jeszcze w Chicago i występ zakończyła triumfem. To sprawiło, że zmieniła na piątej pozycji Sofię Kenin. Amerykanka to od teraz szósta tenisistka świata. Na miejsce 28. z 30. przesunęła się z kolei inna zawodniczka, która w minionym tygodniu świętowała turniejowe zwycięstwo – Anett Kontaveit.

Tak jak większość czołowych zawodniczek, również Polki postawiły na odpoczynek w ostatnim tygodniu przed US Open 2021. To nie wpłynęło na lokatę zajmowaną przez Igę Świątek. Pierwsza polska singlowa mistrzyni Wielkiego Szlema wciąż zajmuje ósmą pozycję. Z kolei Magda Linette po dwóch tygodniach nieobecności wróciła do top 50 i jest na miejscu 48.

Bez zmian są z kolei lokaty kolejnych trzech Polek sklasyfikowanych w rankingu WTA. Magdalena Fręch zajmuje 123. miejsce, na pozycji 164. jest Katarzyna Kawa, a 215. lokatę zajmuje Urszula Radwańska. Każdy z wymienionych bez powodzenia startowała w eliminacjach do tegorocznego US Open.