Ranking WTA. Świątek dystansuje rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek rozpoczęła dziesiąty tydzień na pozycji liderki rankingu WTA. W porównaniu do poprzedniego notowania przewaga Polki nad pozostałymi rywalkami jest przygniatająca. Zmiany w zestawieniu zanotowały z kolei dwie kolejne rakiety naszego kraju.

W pierwszy poniedziałek czerwca ukazało się najnowsze zestawienie najlepszych tenisistek świata. Kolejny już raz, dziesiąty, przewodzi mu Iga Świątek. Jednak w porównaniu do poprzedniej publikacji, przewaga raszynianki nad kolejnymi rywalkami jest niemal dwukrotnie większa.

Nim rozpoczęła się rywalizacja na kortach Rolanda Garrosa Iga Świątek przewodziła rankingowi WTA z przewagą 2150 punktów nad drugą w notowaniu Barborą Krejcikovą. Czeszki jednak zabrakło w tym roku nad Sekwaną, tym samym nie utrzymała pozycji wiceliderki. Na jej miejscu jest teraz Anett Konvaeit. Estonka, która w Paryżu przegrała już w meczu otwarcia ma na swym koncie 4326 punktów co jest o 4305 „oczek” mniej od świeżo upieczonej mistrzyni paryskich kortów. Iga Świątek przewodzi stawce, a przy jej nazwisku widnieje liczba 8631 punktów. Podium zamyka Paula Badosa, a debiut w top 10 ma za sobą Jessica Pegula, czyli półfinałowa rywalka Igi Świątek. Życiowy wynik w rankingu zanotowała również Cori Gauff, z którą Polka wygrała mecz o tytuł.

Oprócz Igi Świątek, w czołowej setce mamy jeszcze dwie nasze reprezentantki. Magda Linette, która paryskich występ zakończyła na drugiej rundzie spadła z pozycji 52. na 65. Z kolei Magdalena Fręch to obecnie 92. rakieta świata.