Ranking WTA. Świątek i Linette bez zmian, jedna roszada w top 10

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek i Magda Linette utrzymały pozycje w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Do jednej zmiany doszło w top 10 zestawienia najlepszych tenisistek świata.

Na ćwierćfinale występ w imprezie rangi WTA 500 w Charleston zakończyła Ashleigh Barty. Mimo tego, przewaga światowej „jedynki” nad kolejnymi tenisistkami się powiększyła. Do czołowej dziesiątki powróciła natomiast Petra Kvitova, która na amerykańskiej mączce dotarła do trzeciej rundy. W walce o ćwierćfinał musiała uznać wyższość późniejszej finalistki – Danki Kovinic.

Czarnogórzanka w poniedziałek zaliczyła „skok” o 26 pozycji i jest na miejscu 65. Jej finałowa pogromczyni – Weronika Kudermietowa – zajmuje 29. lokatę. Triumfatorka drugiej rozgrywanej w ubiegłym tygodniu imprezy głównego cyklu, w Bogocie, Maria Camila Osorio Serrano to nowa 135. rakieta globu.

Z powodu pandemii COVID-19 obowiązywał nowy system naliczania punktów, zamiast rankingu 12-miesięcznego był 22-miesięczny. Przed kilkunastoma dniami władze kobiecego tenisa ogłosiły powrót do starych zasad. W związku z tym punkty za swój pierwszy finał w imprezach głównego cyklu – w Lugano – straciła w poniedziałek Iga Świątek. Mimo odpisania 180 „oczek” Polka utrzymała 16. miejsce na świecie.

Pozycję 51. w zestawieniu zachowała również druga rakieta Polski – Magda Linette. Poznanianka o poprawienie rankingu powalczy już od poniedziałku w turnieju rangi WTA 250 w Charleston. Świątek do gry wróci za tydzień, w Stuttgarcie.