Ranking WTA. Świątek i Linette bez zmian, w czołówce jedna roszada

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek i Magda Linette utrzymały swe pozycje w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Do jednej roszady doszło w top 10 zestawienia najlepszych tenisistek świata.

Dwie najwyżej notowane polskie tenisistki utrzymały miejsca jakie zajmowały w poprzednim notowaniu. Polska mistrzyni Roland Garros 2020, która w tym tygodniu rozpoczyna rywalizację w imprezie WTA 500 w Eastbourne wciąż jest 9. rakietą świata. Z kolei Poznanianka, odpadła w eliminacjach do tej samej imprezy, to nadal zawodniczka numer  40. na świecie. Niewielkie awanse stały się udziałem Katarzyny Kawy i Magdaleny Fręch z kolei spadki zanotowały Maja Chwalińska i Urszula Radwańska. Wspomniana czwórka we wtorek rozpocznie zmagania w kwalifikacjach do Wimbledonu.

Niewielkie zmiany zaszły w czołowej dziesiątce najlepszych tenisistek świata. Jedynymi, które zmieniły swe miejsca w porównaniu do poprzedniego notowania są Elina Switolina i Sofia Kenin. Panie zamieniły się miejscami i tak Ukrainka to obecnie piąta rakieta globu, a Amerykanka szósta.

Największy skok w rankingu stał się udziałem mistrzyni imprezy w Berlinie. Ludmiła Samsonowa przesunęła się z miejsca 106. na 63. Rosjanka wywalczyła też „dziką kartę” do drabinki turnieju głównego na Wimbledonie. Z kolei najlepsza zawodniczka imprezy w Birmingham, Ons Jabeur, utrzymała 24. miejsce.