Ranking WTA. Świątek najwyżej w karierze

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek w najnowszym zestawieniu WTA awansowała o dwa oczka i zajmuje szóste miejsce. Jest to najwyższa lokata Polki w karierze. Życiowy ranking poprawiły też triumfatorki turniejów z zeszłego tygodnia – Clara Tauson i Jasmine Paolini. 

W najnowszym notowaniu najlepszych tenisistek na świecie doszło do kilku zmian. Odjęte zostały punkty m.in. za zeszłoroczny turniej w Rzymie. Tym samym Iga Świątek przesunęła się o dwie pozycje i aktualnie jest szóstą zawodniczką globu. To najwyższe miejsce Polki w karierze i jest ona coraz bliżej debiutu w Top 5 rankingu. Stać się to może już w przyszłym tygodniu. Elina Switolina, obecnie zajmująca czwarte miejsce, wycofała się z rywalizacji z Ostrawie i straci punkty. Mistrzyni Roland Garros 2020 jest rozstawiona w czeskim turnieju z „jedynką” i z pewnością powalczy o dobry wynik.

Drugą rakietą Polski pozostaje Magda Linette. Poznanianka spadła z 52. na 59. lokatę. Jest to efekt utraty punktów za finał turnieju w Seulu w 2019 roku. Polską trójkę zamyka Magdalena Fręch, która skoczyła o sześć oczek i osiągnęła nową „życiówkę” – 110. miejsce.

Liderką rankingu pozostaje Ashleigh Barty. W Top 5 zadebiutowała z kolei Barbora Krejczikova. Natomiast Naomi Osaka zanotowała spadek o trzy lokaty i plasuje się aktualnie na 8. pozycji.

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwie imprezy z cyklu WTA. W Luksemburgu triumfowała Clara Tauson. Dzięki temu Dunka awansowała o 18 miejsc i jest obecnie 52. tenisistką na świecie. Z kolei w Portoroż najlepsza okazała się Jasmine Paolini. W efekcie Włoszka przesunęła się o 23 oczka i zajmuje aktualnie 64. lokatę. Są to najwyższe miejsca w karierze tych zawodniczek.