Ranking WTA. Świątek najwyżej w karierze!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Po triumfie w Adelaide International 2021, Iga Świątek awansowała na najwyższą pozycję w karierze. Polka od poniedziałku jest 15. tenisistką na świecie. Życiowy ranking osiągnęła także Cori Gauff, która w Adelajdzie dotarła do półfinału. Tym samym po raz pierwszy od 18 lat w Top 50 zestawienia znalazło się 11 Amerykanek. 

Iga Świątek wywalczyła w sobotę drugi tytuł w głównym cyklu. Za zwycięstwo w Adelajdzie Polka otrzymała 470 punktów do rankingu WTA, a to pozwoliło jej na awans o trzy oczka. Obecnie mistrzyni Roland Garros 2020 jest 15. tenisistką na świecie, co jest jej najwyższym miejscem w karierze. Nasza reprezentantka zanotowała też znaczny awans w rankingu Porsche Race to Shenzhen. Świątek skoczyła o 16 pozycji i aktualnie zajmuje 6. lokatę w wyścigu do Turnieju Mistrzyń.

Z kolei spadek o jedno oczko zaliczyła Magda Linette. Poznanianka, która planuje powrót do rywalizacji po kontuzji pod koniec marca, zajmuje obecnie 43. miejsce w klasyfikacji zawodniczek.

„Życiówką” może pochwalić się też Cori Gauff. Młoda Amerykanka dotarła do półfinału Adelaide International 2021 i dzięki temu awansowała o 14 miejsc, plasując się na 38. pozycji. Do Top 50 rankingu WTA wskoczyła też Shelby Rogers. Tym samym w najlepszej „pięćdziesiątce” zestawienia znalazło się 11 Amerykanek. Ostatni raz zdarzyło się to 18 lat temu.

Do żadnych zmian nie doszło natomiast w Top 10 rankingu.