Ranking WTA. Świątek najwyżej w zestawieniu spośród aktywnych tenisistek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek zaczęła kolejny tydzień na fotelu liderki światowego rankingu WTA. Polka pozostanie na szczycie co najmniej do końca rywalizacji na kortach Wimbledonu.

Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa awansowała na pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych tenisistek świata 4 kwietnia 2022 roku. Od tamtego dnia jest nieprzerwanie na pozycji liderki co oznacza, że prowadzi od 64. tygodni. Jest to jedenasty wynik w historii notowania. Tyle samo czasu jako światowa jedynka spędziła Simona Halep.

Rumunka to najwyżej klasyfikowana, obok Igi Świątek, wciąż aktywna tenisistka w gronie zawodniczek, które liderowały rankingowi WTA. A jako, że na czele zestawienia Polka pozostanie co najmniej do zakończenia Wimbledonu. A to znaczy, że już w pierwszy poniedziałek wakacji zostanie wciąż aktywną liderką rankingu z największą ilością tygodni na czele zestawienia najlepszych tenisistek świata.

Polka by dogonić dziesiątą w zestawieniu Karolinę Woźniacki, musi być światową jedynką do pierwszego tygodnia sierpnia. Wówczas osiągnie rezultat 71. tygodni jako liderka rankingu. Rekordzistką jeżeli chodzi o liderowaniu najlepszym tenisistką świata jest Steffi Graf. Niemka pozostawała na czele listy łącznie przez 377 tygodni.