Ranking WTA. Świątek wciąż liderką, Linette zajmuje 21. pozycję

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

W rankingu WTA dobre wieści dla polskich kibiców, ponieważ nasze najlepsze tenisistki utrzymały wysokie pozycje. Liderką oczywiście pozostaje Iga Świątek, a Magda Linette jest sklasyfikowana na 21. miejscu. Na awans to top 100 czeka natomiast Magdalena Fręch.

Właśnie rozpoczął się 47. tydzień liderowania Igi Świątek w rankingu WTA i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie doszło do zmiany na czele tego zestawienia. Swoje miejsce utrzymała również Magda Linette. Półfinalistka tegorocznego Australian Open jest aktualnie 21. tenisistką globu. Magdalena Fręch pozostała 104. i wciąż niewiele brakuje jej do awansu do czołowej setki.

Życiowy wynik osiągnęła Jessica Pegula. Amerykanka wyprzedziła Ons Jabeur i wskoczyła na najniższy stopień podium. Innych zmian w top 10 tym razem nie odnotowano. Warto natomiast wspomnieć o sporym spadku Jeleny Ostapenko. Reprezentantka Łotwy zajmuje obecnie 20. pozycję, a tydzień temu była sklasyfikowana sześć oczek wyżej.

Zmiany w czołowej setce rankingu są niewielkie w porównaniu do poprzedniego notowania, ale szczególne powody do radości może mieć Kamilla Rakhimova. 21-letnia tenisistka awansowała aż o 17 miejsc, dzięki czemu wskoczyła do top 100 i zajmuje 97. pozycję.