Ranking WTA. Świątek wciąż liderką, spory awans Collins

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: wtatennis.com/oprac.własne, foto: AFP

Iga Świątek rozpoczęła 97. tydzień jako liderka światowego rankingu. W dobrym nastroju może być także Danielle Collins, która awansowała o ponad trzydzieści miejsc. Niestety spadki zanotowały Magdalena Fręch i Magda Linette.

W najnowszym rankingu WTA nie zmieniła się liderka, co nas oczywiście bardzo cieszy. Iga Świątek wciąż prowadzi w zestawieniu najlepszych tenisistek świata. Polka ma przewagę prawie trzech tysięcy puntów (dokładnie 2790) nad drugą Aryną Sabalenką.

W znakomitym humorze może być również Danielle Collins. Amerykanka wygrała turniej WTA 1000 w Miami, co spowodowało znaczny awans w rankingu WTA. 30-latka przesunęła się w górę aż o 31 miejsc, co dało jej 22. pozycję.

Niestety, po nieudanych występach podczas turnieju w Miami, w rankingu spadły inne nasze reprezentantki — Magdalena Fręch i Magda Linette. Pierwsza z nich przesunęła się w dół o sześć pozycji i jest obecnie sklasyfikowana na 53. miejscu. Linette natomiast spadła o osiem „oczek”, przez co jest aktualnie 63. tenisistką świata.

W czołowej dziesiątce rankingu WTA doszło do niewielkich roszad. Qinwen Zheng i Marketa Vondrousova spadły o jedno „oczko”. W konsekwencji Chinka jest aktualnie ósmą, a Czeszka dziewiątą tenisistką zestawienia. Z 9. na 7. miejsce awansowała natomiast Greczynka Maria Sakkari.