Ranking WTA. Wzloty i spadki Polek

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek zanotowała niewielki awans, natomiast Magda Linette spadła o trzy pozycje. Z kolei w Top 50 zadebiutowała Yafan Wang, a „życiowy” ranking osiągnęła też Sofia Kenin.

Iga Świątek poprawiła swoje miejsce o jedno oczko i zajmuje aktualnie 125. pozycję w zestawieniu tenisistek. Pierwszą rakietą Polski nadal pozostaje Magda Linette, która spadła o 3 lokaty i plasuje się teraz na 92. miejscu.

Magdalena Fręch natomiast zachowała 176. pozycję, a z kolei w trzeciej setce rankingu klasyfikowane są Katarzyna Kawa (262 WTA) i Urszula Radwańska (274 WTA). W tym gronie nie znalazła się Katarzyna Piter, która spadła o 4 lokaty i aktualnie zajmuje 301. miejsce. Natomiast awans o 22 oczka zanotowała Maja Chwalińska (326 WTA).

W czołowej „dziesiątce” nie nastąpiły żadne zmiany. Liderką pozostaje Naomi Osaka, którą czeka w przyszłym tygodniu duże wyzwanie – obrona tytułu w Indian Wells.

Triumfatorka z Acapulco Yafan Wang awansowała na 49. miejsce, co jest jej debiutem w Top 50. Finalistka imprezy w Meksyku Sofia Kenin też osiągnęła najwyższą lokatę w karierze. Amerykanka jest obecnie 33. tenisistką na świecie.