Rankingi. Hurkacz poprawi ,,życiówkę”, Świątek z powrotem w top 50

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Hubert Hurkacz będą mieć w poniedziałek powody do radości. Oboje, dzięki punktom zdobytym w Melbourne, poprawią pozycje na światowych listach. Hurkacz awansuje na 28. miejsce, z kolei Świątek na 49. 

Choć najważniejsze rozstrzygnięcia w Australian Open dopiero przed nami, wiemy już, które miejsca będą zajmować nasi czołowi reprezentanci w pierwszej publikacji rankingów po zakończeniu zmagań w Melbourne. Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansuje do trzeciej dziesiątki notowania ATP, natomiast w piątej dziesiątce rankingu WTA do Magdy Linette dołączy Iga Świątek.

Hurkacz dotarł w Australian Open do drugiej rundy. Na ,,dzień dobry” uporał się z Austriakiem Denisem Novakiem, ale dzień później nie sprostał Johnowi Millmanowi. W związku z tym jego konto zasili 35 punktów, co pozwoli mu awansować o trzy pozycje – z 31. na 28. Nasz obecnie najlepszy tenisista nigdy wcześniej nie był tak wysoko sklasyfikowany.

Polską rakietą numer jeden wśród kobiet pozostanie Magda Linette. Poznanianka już w pierwszej rundzie Australian Open przegrała z Arantxą Rus, ale nie odbije się to negatywnie na jej rankingu. Wciąż będzie zajmować 43. miejsce. Niedaleko za nią, bo na 49. miejscu, znajdzie się Iga Świątek. Tym samym warszawianka wyrówna ,,życiówkę”. Jej awans o siedem pozycji będzie możliwy dzięki świetnej postawie w Melbourne. Świątek wygrała z trzema przeciwniczkami (Timeą Babos, Carlą Suarez Navarro i Donną Vekić), a niewiele zabrakło, a pokonałaby również Anett Kontaveit i awansowała do ćwierćfinału.