Rankingi: Michalski najwyżej w karierze, awans Radwańskiej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: PEKAO Szczecin Open

Najbliższe rankingi ATP i WTA zostaną opublikowane dopiero w nadchodzący poniedziałek. Jednakże wiadomo już, że znaczne awanse zaliczą Daniel Michalski i Urszula Radwańska. Wszystko dzięki świetnym występom turniejach ITF w minionym tygodniu.

Daniel Michalski prezentuje coraz wyższą dyspozycję i pnie się w górę rankingu ATP. Jak dotąd najwyższym miejscem, które zajmował, było 485. Niedługo będzie mógł się jednak pochwalić znacznie lepszą pozycją. W rankingu „na żywo” Polak jest 447. Zawdzięcza to zwycięstwu w turnieju w Kairze. Aktualnie utalentowany Polak wciąż jest w stolicy Egiptu i walczy w kolejnym turnieju, więc być może wespnie się jeszcze wyżej.

W grze o kwalifikacje Australian Open pozostaje tymczasem Urszula Radwańska. Polka dotarła do finału turnieju w Solarino, dzięki czemu z 248. miejsca awansuje na 223. Miejmy nadzieję, że już niedługo młodsza siostra Agnieszki powróci do drugiej setki rankingu. Później natomiast życzymy oczywiście powrotu do grona stu najlepszych zawodniczek świata.

Zarejestruj się w STS i odbierz nawet do 1280 zł bonusu!