Rankingi: Radwańska i Janowicz najwyżej w karierze

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com/atptennis.com, foto:

Trzech czołowych polskich tenisistów zanotowało kolejny awans w rankingu! Urszula Radwańska jest 44., Jerzy Janowicz 82. – to ich najwyższe miejsca w karierze! Na 73. wskoczył Łukasz Kubot, wiceliderką pozostała Agnieszka Radwańska.

Kolejny znakomity występ Jerzego Janowicza pozwolił mu zanotować następny skok w rankingu ATP. Niespełna 22-latek wygrał challenger w Poznaniu i jest już 82. To, jak na razie, jego najwyższa pozycja. Biorąc jednak pod uwagę formę, w jakiej się znajduję, można się spodziewać dalszej wspinaczki.

44. jest już Urszula Radwańska. Polka dotarła do ćwierćfinału turnieju w Carlsbad (tego, który przed rokiem wygrała jej siostra, Agnieszka). Pokonała po drodze Danielę Hantuchovą i Melanie Oudin. Zatrzymała się na Dominice Cibulkovej, która triumfowała w całym turnieju. To pozwoliło naszej tenisistce przesunąć się o kolejne cztery miejsca w rankingu WTA. Teraz czas na Igrzyska.

Skok zanotował też Łukasz Kubot. Naciskany przez „Jerzyka” awansował o siedem miejsc po dobrym starcie w Gstaad. Kubot dotarł tam do ćwierćfinału. Pokonał tam broniącego tytułu Marcela Granollersa, a potem uporał się z Ivanem Dodigiem. Przegrał z Grigorem Dimitrovem.

Niezmiennie na drugim miejscu w rankingu WTA pozostaje Agnieszka Radwańska. Prowadzi Wiktoria Azarenka, trzecia jest Maria Szarapowa. Nie było też zmian na szczycie męskiej klasyfikacji. Pierwszy jest Roger Federer, za nim o 75 punktów Novak Djoković, a trzeci Rafael Nadal.

W górę przesunęły się także Sandra Zaniewska i Marta Domachowska. Zajmują odpowiednio 149. i 177. miejsce. 

Recman