Rankingi. WTA poszło w ślady ATP

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Władze WTA podjęły decyzję o zmianie w sposobie naliczania punktów rankingowych. Ta nastąpi wraz ze wznowieniem rozgrywek, które ma nastąpić 3 sierpnia.

Przed tygodniem ATP poinformowało o nowych zasadach obowiązujących przy ustalaniu rankingu. Gracze będą gromadzić punkty przez dwadzieścia dwa miesiące zamiast dwunastu. Teraz taki sam system wprowadzają zarządzający rozgrywkami pań.

Nowy ranking będzie obejmował wyniki osiągnięte przez tenisistki w okresie marzec 2019 – grudzień 2020. Tak samo, jak w przypadku panów, panie nie będą mogły mieć przyznanych dwukrotnie punktów za ten sam turniej. System 12-miesięczny przywrócą w przyszłym sezonie. Pod warunkiem, że rozgrywki powrócą do stanu sprzed pandemii.

WTA podało też informacje o systemie kwalifikacji do kończącego sezon WTA Finals. Na ranking singlowy będzie się składać szesnaście startów, z kolei na deblowy jedenaście. Impreza dla najlepszych ośmiu singlistek oraz ośmiu najlepszych par deblowych ma się odbyć w dniach 1 – 8 listopada w Shenzhen.