Raonic nie wystąpi w Australian Open

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: , foto:

Milos Raonic nie wystąpi w tegorocznym Australian Open. W konsekwencji Kanadyjczyk straci miejsce w pierwszej setce rankingu po raz pierwszy od dziesięciu lat.

Milos Raonic to tenisista od dłuższego czasu nieschodzący poniżej pewnego poziomu. W fantastycznym 2016 roku Kanadyjczyk dotarł do półfinału Australian Open, finału Wimbledonu i awansował na trzecie miejsce w rankingu ATP. W ostatnich miesiącach musiał jednak opuścić wiele turniejów z powodu kontuzji.

W tegorocznej wielkoszlemowej imprezie w Melbourne również nie zobaczymy prawie dwumetrowego tenisisty, który wciąż kontynuuje rehabilitację po kontuzji ścięgna Achillesa. O tym fakcie poinformował oficjalny profil Australian Open na Twitterze.

Kolejna nieobecność ośmiokrotnego triumfatora turniejów ATP wiąże się ze sporym spadkiem w światowym rankingu. Aktualnie Kanadyjczyk jest sklasyfikowany na 70. miejscu, ale po Australian Open wypadnie z pierwszej setki, w której znajdował się przez 10 lat. Raonic nie obroni między innymi 180 punktów zdobytych rok temu w Melbourne za awans do czwartej rundy turnieju.