Recenzja butów Asics Solution Speed FF2

/ Paweł Marzec , źródło: Materiał partnerski, foto: Asics

W ostatnim czasie miałem niezwykłą przyjemność przetestować tegoroczny model butów tenisowych od firmy ASICS – Solution Speed FF2. Jako trener z prawie dziesięcioletnim doświadczeniem, znający już trochę poprzednie wersje tego modelu, wiedziałem, czego można się spodziewać po odświeżonej wersji flagowego produktu. Jednak nie ukrywam, że producent stanął na wysokości zadania i oddaje w ręcę tenisistów jeszcze lepszą jakość, wzbogaconą o nowe technologie.

Przed pierwszym założeniem butów na stopę moją uwagę przykuwa estetyka wykonania oraz bardzo przyjemny dobór stonowanych kolorów. Różne odcienie niebieskiego, przełamane przez efektowne, pomarańczowe logo ASICS, świetnie się ze sobą komponują. Buty zdecydowanie sprawiają wrażenie dynamicznych i nowoczesnych. Dodatkowo, już trzymając je w rekach, czuć, jak lekki jest to model – brawo dla producenta za dobór materiałów.

Pozostając przy wadze, po założeniu obuwia od razu poczujemy, że mamy do czynienia z jednym z najlżejszych modeli dostępnych na rynku – niemal nieodczuwalny ciężar. Co więcej, pomimo lekkości, odnosimy wrażenie bardzo solidnej oraz wytrzymalej konstrukcji podeszwy i cholewki.

Wypada także wspomnieć o komforcie i o tym, jak dobrze but od razu dopasowuje się do stopy. Po pierwszych dniach użytkowania nie mamy problemu z obtarciam i innymi przypadłościami, które tak często pojawiają się przy nowym obuwiu. System sznurowania optymalny, świetnie współgrający z profilem cholewki. W zasadzie można od razu wykorzystywać pełnię możliwości Solution Speed FF2.

Już podczas gry na korcie uczucie stabilności towarzyszy nam od pierwszych kroków, dynamicznych startów i zatrzymań. Stopy czują się pewnie, nie przesuwają się w żadną stronę. Podczas wymian wyraźnie czuć też, że jesteśmy jakby trochę szybsi i zwrotniejsi, co poprawia ogólne, pozytywne odczucie naszej gry. Dla mnie, jako zawodnika lubiącego atakować i grać przy siatce, jest to szczególnie ważne. Doślizgi, naskoki, lądowania po wyskokach, nagłe zmiany kierunku poruszania się wydają się być dużo łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. To wszystko oczywiście dzięki użyciu nowoczesnych technologii, takich jak DYNAWRAP (poprawia stabilność), FLYTEFOAM (zapewniająca wysoki poziom amortyzacji) czy TWISSTRUSS (odpowiada za kluczową dla tego modelu szybkość i dynamikę). Gdy połączymy to w całość, mamy do dyspozycji nowoczesne, odpowiadające obecnym, wysokim standardom buty do gry w tenisa.

Podsumowując: w skali 1–10, model ASICS Solution Speed FF2 oceniam na 9. Jest to ocena wysoka, ale zasłużona. Trudno przyczepić się do którychkolwiek elementów wykonania. Jedyna niewiadomą jest ich wytrzymałość, ale i tu nie powinno być niemiłych niespodzianek – cholweka obudowana gumą, wzmacniana w odpowiednich miejscach oraz dobrej jakości podeszwa.

Producent, wypuszczając na rynek ASICS Solution Speed FF2, chciał dać zawodnikom obuwie, które będzie wyróżniać wyjątkowa dynamika i szybkość, zachowując przy tym bardzo wysoką jakość wykonania, elastyczność oraz nowoczesność… Dzięki tym cechom faktycznie jestesmy w stanie być wcześniej przy piłce. W mojej opinii cel został osiągnięty!

Paweł Marzec, trener tenisa

Recenzja ukazała się także w papierowym wydaniu magazynu „Tenisklubu” nr 130.