Recenzja butów Asics Solution Speed FF2

/ Karol Romer , źródło: własne, foto: Tenisklub

Buty Solution Speed FF2 są jednymi z najlepszych butów tenisowych na dzisiejszym rynku. Jeżeli miałbym je ocenić używając skali 1-10, powiedziałbym, że byłoby to 9. Jest wiele bardzo charakterystycznych cech, które wyróżniają je od innych butów tego pokroju.

Najważniejszą cechą w mojej opinii, jest sposób w jaki trzymają stopę w czasie gry. W czasie testów czułem się bardzo pewnie i bezpiecznie grając w każdej możliwej pozycji. Wiedziałem, że buty, które miałem na nogach, będą trzymały i stabilizowały moją stopę bez zarzutu.

Przy każdym starcie, zatrzymaniu, wślizgu i wyskoku moja stopa byłą w stu procentach bezpieczna, co na każdym poziomie gry jest niezwykle ważne. Kolejną, niemal równie ważną i imponującą cechą jest jakość i wygoda nowych butów Solution Speed FF2. Są one bowiem jednymi z najbardziej wygodnych butów, w których kiedykolwiek dane mi było grać. Nawet w momencie gdy sznurowadła były bardzo mocno zawiązane nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, również po grze nie mogłem narzekać na ból stóp.

Amortyzacja jest kolejną cechą wartą pochwały. Warto tu wspomnieć o uderzeniach, przy których amortyzacja jest szczególnie potrzebna, mianowicie serwis i wszelakie uderzenia z wyskoku. Bazując na moim doświadczeniu mogę śmiało powiedzieć, że żadne lądowanie nie sprawiło mi najmniejszego problemu, co więcej, od razu byłem gotowy do dalszej gry, jeżeli wymagała tego dana wymiana.

Inne cechy, o których należy wspomnieć to dynamika i lekkość tych butów. Te dwie rzeczy są bardzo zauważalne szczególnie w czasie gry. Tu chciałbym zwrócić uwagę na lekkość.

 

Podsumowując, Solution Speed FF2 to buty o bardzo dobrej jakości i wielu pozytywnych cechach, nie są one jednak perfekcyjne i brakuje im kilku „punktów” do ich kuzynów, noszonych przez Novaka Dżokovica, Court FF Novak.