Recman uruchomił Akademię Tenisa

/ Materiał partnerski , źródło: Recman, foto: Recman

Dzień Dziecka na sportowo! Wystartowała Akademia Tenisa Recman!

To był wyjątkowy 1 czerwca! Nie tylko dlatego, że świętowaliśmy z najmłodszymi ich dzień, ale również dlatego, że tego dnia odbyła się inauguracja Akademii Tenisa Recman w Suwałkach. To innowacyjny, całoroczny projekt, którego ideą jest zachęcenie młodych osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa na Suwalszczyźnie.

To było huczne rozpoczęcie sezonu!

Gościem specjalnym wydarzenia był Łukasz Kubot – ambasador marki Recman, który osobiście pogratulował uczestnictwa dzieciom oraz życzył powodzenia w ich tenisowej karierze. Młodzi tenisiści otrzymali pakiety startowe oraz rozpoczęły pierwszy oficjalny trening na oczach widzów.

Kilka słów o Akademii

Zajęcia prowadzone będą dla dzieci już od 7 roku życia w 3 grupach wiekowych: 7-8 lat i 9-10 lat; 11-13 lat, 14-15 lat oraz 16+. Odbywać się będą 2 razy w tygodniu, a czas trwania jednej sesji treningowej wynosi 90 minut. Kadrę stanowią doświadczeni, wykwalifikowani instruktorzy tenisa. To zespół szkoleniowców, dla których tenis to nie tylko praca, ale także życiowa pasja.

Fundatorem projektu jest Recman  – marka mody męskiej mająca swoją siedzibę oraz zakład produkcyjny w Suwałkach. Recman od wielu lat związany jest z polskim tenisem. Od 2011 roku jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w Tenisie, ubierając tym samym najlepszych polskich zawodników. Marka zaprojektowała również specjalną kolekcję – Dressed to Win (DTW) inspirowaną właśnie tą dyscypliną sportu.

Sport to zdrowie! Łącząc przesłanie tej idei z miłością do tenisa, chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i zarazić ich pasją do tej dyscypliny! Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” zdecydowaliśmy się stworzyć Akademię Tenisa Recman w Suwałkach. Wierzymy, że dzięki takim działaniom młodzi Suwalczanie będą mogli rozwijać swoją pasję, a być może dla części z nich tenis stanie się przygodą życia, a my będziemy cieszyć się z kolejnych sukcesów polskich sportowców  – powiedział Roman Tulwin, założyciel marki i Prezes Zarządu Recman Sp. z o.o.