Reilly Opelka: Tenis ma najgorsze media

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/ubitennis.net, foto: AFP

Reilly Opelka udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi dotyczącej tenisowych dziennikarzy. Zawodnik ze Stanów Zjednoczonych mocno ich skrytykował.

Opelka to obecnie najwyżej sklasyfikowany amerykański tenisista. 24-latek zajmuje dwudzieste miejsce w rankingu ATP. Oprócz tego zdobył dwa singlowe tytuły, a w tegorocznym US Open dotarł do czwartej rundy. W aktualnie trwającym turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells odpadł w trzeciej rundzie.

Amerykański tenis według wielu przeżywa kryzys, a już na pewno co najmniej gorszy okres. Aktualnie występujących tenisistów porównuje się często z dawnymi mistrzami takimi jak Pete Sampras czy Andre Agassi. Po niedawno zakończonym Laver Cup (Drużyna Europy wygrała z Drużyną Reszty Świata 13:1) także pojawiły się dyskusje dotyczące poziomu amerykańskiego tenisa.

Reilly Opelka stanowczo nie zgadza się z negatywnymi opiniami. – Ci faceci są okropni – to źli dziennikarze. Jest kilku facetów, którzy ciągle krytykują. Oni nic nie wiedzą o tenisie. Szczerze mówiąc, myślę, że mamy najgorsze media ze wszystkich sportów – powiedział.

Opelka przytoczył między innymi sytuację związaną z Chrisem Fowlerem pracującym w ESPN, który podczas tegorocznego US Open wątpił w kontuzję Carlosa Alcaraza. Amerykański tenisista w ostrych słowach skomentował tamten incydent. – To boli, ponieważ jest wielu facetów, którzy śledzą piłkę nożną lub nie znają Carlosa Alcaraza… i nie wiedzą nic o tenisie. To po prostu nie może się zdarzyć – stwierdził.

Na koniec zwrócił uwagę, co powinno robić się w przyszłości. – Znaleźć inne tematy niż Sampras i Agassi. To koniec. Czasy się zmieniły. Jest rok 2021, nie jesteśmy w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, więc ruszajmy dalej – dodał.