Rekordowe zyski Wimbledonu

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: eurosport.yahoo.com, foto: AFP

Organizacja Lawn Tennis Association (LTA) ujawniła, że zyski z tegorocznego Wimbledonu dały rekordową sumę 37,8 mln funtów, większą od poprzedniego najlepszego wyniku o 7%.

W minionym sezonie Londyn był najważniejszym miastem na tenisowej mapie świata. W stolicy Anglii odbyły się bowiem 3 wielkie imprezy: zaczęło się od Wimbledonu, kilka tygodni później na londyńskich trawnikach rywalizowali zawodnicy podczas igrzysk olimpijskich, a na koniec w hali O2 Arena zmagali czołowi tenisiści globu w turnieju Masters. Najwięcej korzyści przyniósł jednak Wimbledon.

LTA poinformowała, że dwutygodniowe zmagania na kortach All England Clubu wygenerowały zyski rzędu 37,8 mln funtów. Rok wcześniej Wimbledon przyniósł profity w wysokości 35,2 mln funtów, a zatem tegoroczne dochody wzrosły o 7%. Znaczny wpływ na wzrost zysków miał Andy Murray, który w 2012 r. zanotował swój najlepszy rezultat w Wimbledonie – dotarł do finału turnieju, gdzie przegrał z Rogerem Federerem.

Organizacja w swoim raporcie podała także, że w tym roku wydała 12,3 mln funtów na szkolenie zawodników, a także 17,4 mln na zachęcenie ludzi do uprawiania sportu.