Rekordowy ranking Hurkacza

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz dzięki dotarciu do najlepszej “ósemki” prestiżowego turnieju w Indian Wells, już od poniedziałku będzie notowany na najwyższym miejscu w karierze. Za awans do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour 1000 Polak otrzyma 180 punktów do rankingu i znacznie przybliży się do czołowej pięćdziesiątki. 

Ostatnie występy Huberta Hurkacza przyniosły przełom w jego karierze. W przeciągu kilku dni wrocławianin dwukrotnie pokonał sklasyfikowanego w czołowej “10” Japończyka Keia Nishikoriego i po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour 1000. Dzięki temu już w najbliższy poniedziałek będzie sklasyfikowany na co najmniej 53. miejscu w rankingu ATP.

Co najmniej, ponieważ przed Hurkaczem jest jeszcze cwierćfinałowe starcie w Indian Wells przeciwko Rogerowi Federerowi. Jeśli Polakowi udałoby się sprawić sensację i wyeliminować najbardziej utytułowanego zawodnika w historii, Hurkacz mógłby liczyć na nawet 40. miejsce w rankingu.

Hurkacz to obecnie najwyżej sklasyfikowany polski tenisista w rankingu ATP. W czołowej “100” klasyfikacji zadebiutował w ubiegłym roku, który ukończył na 86. miejscu. Obecnie jest 67. tenisistą świata.