Rekordowy ranking Uli Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Dobre występy Urszuli Radwańskiej w azjatyckich turniejach WTA znalazły odzwierciedlenie w rankingu. 21-letnia krakowianka awansowała bowiem na najwyższe w karierze 36. miejsce. W czołówce nie zaszły znaczące zmiany, a Agnieszka Radwańska zachowała trzecią lokatę.

Urszula Radwańska zarówno w Taszkiencie, jak i Kantonie, doszła do półfinału, zdobywając w obu przypadkach 130 punktów. Awansowała dzięki nim na 36. miejsce w singlowym rankingu WTA. Tym samym wyprzedziła Martę Domachowską w klasyfikacji wszechczasów, której najlepszym wynikiem jest 37. lokata. 21-letnia krakowianka jeszcze wyżej plasuje się w rankingu Race. Uwzględniając tylko tegoroczne rezultaty, Ula Radwańska zajmuje 27. miejsce.

W czołówce klasyfikacji nie doszło do żadnych zmian. Pierwsza dziesiątka prezentuje się tak samo jak przed tygodniem. Otwierają ją nazwiska Wiktorii Azarenki, Marii Szarapowej i Agnieszki Radwańskiej. W drugiej dziesiątce o jedno miejsce awansowała finalistka turnieju w Seulu, Kaia Kanepi (z 16. na 15.), a debiut w gronie dwudziestu najlepszych tenisistek świata odnotowała Varara Lepchenko (aktualnie 20.).

Bez zmian także wśród deblistek. Na czele wciąż włoska rewelacja tego sezonu Sara Errani. Z Polek najwyższą, 31. pozycję, zajmuje Klaudia Jans-Ignacik.

Więcej szczegółów w dziale: RANKINGI