Rekordowy Tsonga

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Trzech Francuzów zagra w turnieju ATP 250 w Metz w fazie półfinałów. O finał powalczy między innymi Jo-Wilfried Tsonga, który rozegrał wczoraj 99. ćwierćfinał z cyklu ATP World Tour. Spotkania jednak nie dokończył do końca, bowiem w 3. secie skreczował rywal, Nikoloz Basilaszwili.

Aljaz Bedene ze Słowenii, obok Benoita Paire, Lucasa Pouille’a i Jo-Wilfrieda Tsongi pozostało w grze o tytuł w Metz. Tsonga obecnie jest 61. tenisistą świata, ale na kortach w hali 34-letni zawodnik radzi sobie bardzo dobrze. Z 99. ćwierćfinałów jakie osiągnął w karierze w ATP World Tour, aż 39 miało miejsce w halowych turniejach. Więcej od niego, z czynnie grających obecnie tenisistów, ma tylko Roger Federer. Szwajcar może pochwalić się dorobkiem w liczbie 56.

Tsonga, po zwycięstwie nad Nikolozem Basilaszwilim 5:7, 6:3, 4:1,  powalczy w Metz o finał z rodakiem Lucasem Pouillem. Drugą parę półfinałową utworzyli Bedene – Paire. Ten ostatni wyeliminował z dalszej gry w imprezie pogromcę z I rundy Huberta Hurkacz, innego Francuza Gregoire’a Barrere’a.


Wyniki

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

A. Bedene (Słowenia) – P. Carreno-Busta (Hiszpania) 6:4, 7:5

B. Paire (Francja, 3) – G. Barrere (Francja, WC) 7:6(4), 6:4

L. Pouille (Francja, 4) – F. Kraijnović (Serbia) 4:6, 7:5, 6:2

J-W. Tsonga (Francja) – N. Basilaszwili (Gruzja, 2) 5:7, 6:3, 4:1 krecz