Rennes. Nieudany rewanż Żuka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk nie zdołał awansować do ćwierćfinału challengera z pulą nagród 66 640 euro. W drugiej rundzie lepszy okazał się Benjamin Bonzi, który pokonał Polaka również pięć dni temu.

W zeszłym tygodniu 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego i Francuz zmierzyli się w półfinale zawodów Cassis. Reprezentant „Trójkolorowych” wygrał 6:3 6:4, a potem w finale pokonał Lucasa Pouille.

Tym razem podopieczny Aleksandra Charpantidisa postawił wyżej sklasyfikowanemu rywalowi dużo twardsze warunki. Już w pierwszym gemie wypracował sobie dwa „breakpointy”. Bonzi wybronił się, ale w tej części meczu lepiej na korcie prezentował się Polak, który bardzo pewnie wygrywał własne gemy serwisowe. Wicemistrz Polski w piątym gemie wywalczył kolejną szansę, żeby odebrać podanie przeciwnikowi, ale nie zdołał zamienić jej na przełamanie. Żuk dopiął swego w jedenastym gemie i po zmianie stron stanął przed szansą, żeby zakończyć seta przy pomocy własnego serwisu. Nie wykorzystał jednak tego atutu. Z 0:40 doprowadził do równowagi, ale ostatecznie stracił podanie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Polak z 1:3 wyrównał na 3:3, ale po zmianie stron punkty wygrywał już tylko faworyt gospodarzy i to on objął prowadzenie w meczu.

Niepowodzenie w pierwszej partii podcięło trochę skrzydła Żukowi. Bonzi potrafił to wykorzystać. Francuz już w trzecim gemie odebrał podanie rywalowi i później kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Po półtorej godziny gry tenisista rozstawiony z numerem 3 przypieczętował zwycięstwo kolejnym przełamaniem i awansował do najlepszej ósemki turnieju.

Kolejnym rywalem Benjamina Bonziego będzie Liam Broady.


Wyniki

Druga runda singla

Benjamin Bonzi (Francja, 3) – Kacper Żuk (Polska) 7:6(3) 6:3