Rezygnacje mistrzów z Kanady

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Bianca Andreescu i Rafael Nadal zrezygnowali z występu w Western&Southern Open 2019. Mistrzowie ubiegłotygodniowej imprezy Rogers Cup powrócą do rywalizacji podczas rozpoczynającego się pod koniec sierpnia US Open.

Często jesteśmy świadkami sytuacji, w której zawodnicy wygrywający jakąś imprezę, rezygnują z występu w zaczynającym się za chwilę kolejnym turnieju. Decyzja Bianci Andreescu i Rafaela Nadala nie jest zatem zaskoczeniem.

Hiszpan już podczas wywiadu udzielonego po finale w Montrealu sugerował, że może się wycofać z kolejnego turnieju. Decyzję miał podjąć po konsultacji ze swoim zespołem. Tak też się stało. Rafael Nadal drugi rok z rzędu nie zagra w Cincinnati. Będzie się przygotowywać do rozpoczynającej się za dwa tygodnie ostatniej lewy Wielkiego Szlema.

Na rezygnacji Hiszpana skorzystał Michaił Kukuszkin. Kazach, który przegrał w finale eliminacji, nie dość, że wszedł do turnieju głównego, to jeszcze w pierwszej rundzie ma wolny los. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Christian Garin – Adrian Mannarino.

W tegorocznej edycji kobiecego Southern&Western Open nie zobaczymy z kolei Bianci Andreescu. Niespodziewana triumfatorka turnieju w Toronto powróciła przed tygodniem do grania na najwyższym poziomie po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją barku. Wygrana w Kanadzie tak zaskoczyła reprezentantkę gospodarzy, że postanowiła zmienić plany i nie lecieć na imprezę rozgrywaną w stanie Ohio. Na nieobecności Andreescu skorzystała Monica Puig. Złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro w meczu pierwszej rundy zagra z Łesią Curenko.