Rijad. Solidny początek przygotowań Hurkacza

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz przygotowania do nowego sezonu rozpoczął w Rijadzie. Stolica Arabii Saudyjskiej gości pokazowy turniej Diriyah Tennis Cup. Polak odpadł w ćwierćfinale tych rozgrywek i występy będzie kontynuował w deblu.

Pierwsza runda rozgrywanego na Bliskim Wschodzie turnieju toczyła się do dwóch wygranych… super tiebreaków. Hubertowi Hurkaczowi przyszło się w niej mierzyć z utalentowanym Szwajcarem Dominiciem Strickerem. Nasz reprezentant nie zawiódł i pokonał młodego rywala 10:7, 10:5.

Dzięki temu później wystąpił w ćwierćfinale. Jego rywalem był mający wcześniej „wolny los” Taylor Fritz. Ta faza rozgrywek toczyła się już do dwóch wygranych setów, choć przy remisie 1:1 również decydować miał super tiebreak. W meczu Hurkacza do takiej sytuacji nie doszło. Choć był on bardzo wyrównany, to jednak decydujące punkty padały łupem Amerykanina. W pierwszej partii rozstrzygał tiebreak, w którym Polak wygrał jedynie trzy punkty. Drugiego Fritz zdołał wygrać nieco szybciej, mimo ambitnej walki naszego reprezentanta – 7:5.

Teraz Hurkacz przeniesiony został do drabinki deblowej. Turniej gry podwójnej rozpocznie się od fazy półfinałów. Polak wystąpi w nim razem ze Strickerem, a ich rywalami będą Australijczyk Nick Kyrgios i Grek Stefanos Tsitsipas.


Wyniki

I runda

Hubert Hurkacz (Polska) – Dominic Stricker (Szwajcaria) 10:7, 10:5

Ćwierćfinał

Taylor Fritz (Stany Zjednoczone, 4) – Hubert Hurkacz (Polska) 7:6(3), 7:5