Robson: Zaadoptowałam 27 koali, ale jest też wiele innych zwierząt, które trzeba ratować

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Laura Robson, mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2008, podobnie, jak inni tenisiści zaangażowała się w pomoc Australii. Brytyjka zaadoptowała 27 koali w ramach działań na rzecz dzikich zwierząt dotkniętych przez pożary.

Od kilku miesięcy Australia walczy z pożarami. Życie straciło już kilkaset milionów zwierząt, a te które przeżywają najczęściej nie mają, gdzie mieszkać, gdyż żywioł pochłania ich domy. Oprócz pomocy materialnej, można też pomóc w inny sposób np. adoptować zwierzęta. Z takiego rozwiązania skorzystała Laura Robson.

Zaadoptowałam 27 koali, to jest tego warte, ale nie można ograniczać się tylko do nich. Są też kangury, wombaty, oposy i wiele innych zwierząt, które trzeba uratować – powiedziała Brytyjka.

Tenisistka namawia także swoich fanów, by zdecydowali się na adopcję australijskich stworzeń oraz do wpłacania pieniędzy na różne fundacje, by ratować zwierzęta.

Robson, której rodzina mieszka w Australii, przyznaje, że nie jest zaskoczona tym, że ludzie ze środowiska tenisowego chcą pomóc w związku z pożarami – Australian Open zawsze był znany z tego, że jest radosnym szlemem. Jest taki swobodny i przyjazny dla zawodników – doceniła Brytyjka. – Wszyscy docierają tam po świętach Bożego Narodzenia i przez lata spędzają tam Nowy Rok. Poznajesz cały personel turniejowy i nawiązujesz z nimi relacje, bo oni bardzo starają się, by to był niesamowity turniej – dodała.

Wiele tenisistek i tenisistów zaangażowało się w pomoc dla Australii. Akcję rozpoczął Nick Kyrgios, który za każdego asa przekazuje 200 dolarów. Do Australijczyka dołączyli m.in. Alex de Minaur, Petra Kvitova czy Karolina Pliszkova. Z kolei Maria Szarapowa i Novak Dźoković wpłacili po 25 tysięcy dolarów, by pomóc poszkodowanym. Angelique Kerber i Simona Halep zagrały pokazowy mecz w Adelajdzie, a Tennis Australia zorganizuje 15. stycznia Rally For Relief, w którym wystąpią Roger Federer, Rafael Nadal, Nick Kyrgios, Serena Williams i Naomi Osaka.