Wilson

Roddick i Murray przetestują biały kort

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: eurosport.yahoo.com/własne, foto: AFP

W przyszłym miesiącu odbędzie się pierwsza edycja pokazowego turnieju Miami Cup. W imprezie, która zostanie rozegrana na nowatorskim białym korcie, wystąpią m.in. Andy Roddick i Andy Murray.

Listopadowa pokazówka, która dla większości uczestników będzie ostatnim akcentem tego sezonu, zostanie rozegrana na kortach w Crandon Park, czyli tam, gdzie rokrocznie rozgrywa się turniej z cyklu ATP Masters 1000 – jedną z najbardziej prestiżowych imprez na świecie, nazywaną piątą lewą Wielkiego Szlema. Różnica będzie polegać na tym, że w listopadzie zawodnicy rywalizować będą na białym korcie.

Zawodnikom po raz pierwszy przyjdzie się mierzyć na korcie w tym kolorze. Nawierzchnia ma być biała, a linie czerwone z niebieskim obramowaniem. Nie będzie to pierwszy eksperyment z barwą nawierzchni w tym roku – na początku maja w Madrycie tenisiści rywalizowali na niebieskiej mączce.

Największymi gwiazdami turnieju w Miami będą Andy Murray i Andy Roddick. Pierwszy z nich jest największą gwiazdą drugiej części dobiegającego końca sezonu – Szkot osiągnął finał Wimbledonu, a następnie wygrał Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz US Open. Z kolei dla Roddick wielkoszlemowy turniej w Nowym Jorku był ostatnim w karierze.

Do wymienionej dwójki dołączą także Juan Carlos Ferrero, który również rozstaje się z zawodowym tenisem, oraz: Nicolas Almagro, Alejandro Falla, a także John Isner – najwyżej notowany amerykański tenisista.

Wilson