Roger Federer ponownie w ćwierćfinale

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Roger Federer pokonał Leonardo Mayera 6:2, 6:3, 6:3 i jako pierwszy zameldował się w ćwierćfinale Roland Garros 2019. Jest to dwunasty ćwierćfinał paryskiego turnieju w karierze Szwajcara.

Tenisista z Bazylei powrócił na korty drugiej lewy Wielkiego Szlema po czterech lat i jest już w najlepszej ósemce rywalizacji. W niedzielę rekordzista w liczbie zdobytych tytułów wielkoszlemowych wygrał kolejne spotkanie bez straty seta.

Tym razem z byłym liderem światowego rankingu przegrał Leonardo Mayer. Tak jak w trzeciej rundzie tenisista z Bazylei musiał bronić piłek setowych, tak w meczu przeciwko Argentyńczykowi jego prowadzenie nie było zagrożone nawet przez chwilę i w tegorocznym turnieju nie przegrał jeszcze seta.

Awansując do ćwierćfinału, Federer stał się trzecim najstarszym tenisistą na tym etapie rywalizacji na paryskich kortach. Kolejnym rywalem mistrza Roland Garros 2009 będzie zwycięzca pojedynku między Stanem Wawrinką i Stefanosem Tsitsipasem.