Roger Federer wraca! Wystąpi nie w jednym, a w dwóch turniejach na Bliskim Wschodzie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Roger Federer poinformował, że powróci do rywalizacji na światowych kortach w marcu. Tym samym już niedługo może zakończyć się trwająca od stycznia 2020 przerwa w występach szwajcarskiego tenisisty.

Po ubiegłorocznym Australian Open, wykorzystując przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią COVID-19, były lider rankingu postanowił zrobić porządek ze swoim zdrowiem. Szwajcar przeszedł zabieg kolana. Od tamtego czasu przechodził rehabilitacje. W związku z nią zrezygnował między innymi z występu w trwającym właśnie Australian Open.

Teraz w mediach pojawiła się informacja, że 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema powróci do rywalizacji na światowych kortach w marcu. W rozmowie z telewizją SRF Roger Federer wyznał, że jego pierwszym turniejem po ponad rocznej przerwie będzie impreza ATP 250 w Katarze. Zaplanowano ją w dniach 8-13 marca.

Bardzo prawdopodobny jest również występ Szwajcara w kolejnym turnieju rangi ATP 500 rozgrywanym na Bliskim Wschodzie. W Dubaju rywalizacja potrwa między 14 a 20 marca. To ostatnie miejsce szczególnie kojarzy się Federerowi. To właśnie tam przed dwoma laty świętował turniejowe zwycięstwo numer sto w głównym cyklu.

Do Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybierają się też inni tenisiści z czołowej dziesiątki rankingu ATP. Udział w obu imprezach planują Andriej Rublow i Dominic Thiem.