Roger Federer wspiera Juana Martina del Potro

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Roger Federer wyraził wsparcie dla Juana Martina del Potro. Argentyńczyk, tak jak do niedawna Szwajcar, boryka się z problemami zdrowotnymi. 

Były trzeci tenisista świata ostatni mecz w turnieju głównego cyklu rozegrał w czerwcu 2019 roku. Podczas rywalizacji na kortach londyńskiego Queen’s Clubu tenisiście z Tandil odnowiła się kontuzja kolana i od tej pory pauzuje. Jednak, jak przyznał przed kilkoma dniami, jeszcze walczy o powrót do gry. Wsparcia mistrzowi US Open 2009 udzielił jego rywal z finałowego meczu sprzed dwunastu lat, Roger Federer. Szwajcar w minionym tygodniu powrócił do rywalizacji po kontuzji kolana, w wyniku której musiał przejść dwie operacje.

– Chciałbym, aby Juan Martin wrócił. Ale rzecz w tym, że gdy jesteś na poziomie, na jakim byliśmy, chcesz wrócić i poczuć, że możesz dać z siebie więcej. Musisz na to poświęcić trochę czasu, bo to, przez co przerzedłeś, jest poważniejsze niż to, z czym ja się zmagałem. Trzeba też mądrze wybrać moment powrotu do rozgrywek. Gdy trenujesz, możesz zadecydować, że godzinę przeznaczasz na zajęcia fizyczne, a półtorej na tenis, ponieważ wiesz, że możesz to kontrolować. Podczas meczów nie masz tej kontroli. Nie masz wyjścia, musisz grać – podsumował sytuacje Argentyńczyka Federer podczas konferencji prasowej w Dosze.

Juan Martin del Potro to były trzeci tenisista świata, który nie miał sobie równych podczas US Open 2009. Argentyńczyk ma na koncie również triumf w rozgrywkach Pucharu Davisa w 2016 roku, a także dwa medale olimpijskie w singlu – brąz z 2012 i srebro zdobyte cztery lata później.