Roland Garros. Alcaraz i Tsitsipas uzupełnili stawkę

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Carlos Alcaraz i Stefanos Tsitsipas uzupełnili grono ćwierćfinalistów w dolnej połówce drabinki rywalizacji panów podczas tegorocznego Roland Garros. Zarówno Hiszpan jak i Grek rozegrali w niedzielne popołudnie na paryskich kortach po trzy sety.

Pierwszymi ćwierćfinalistami w turnieju panów zostali Novak Dżoković i Karen Chaczanow. Następnie dołączyli do nich Carlos Alcaraz i Stefanos Tsitsipas, którzy tworzą drugą parię ćwierćfinałową. Pierwszym z tej dwójki, który zameldował się w 1/4 finału był tenisista z Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpan zrewanżował się rywalowi za zeszłoroczną porażkę podczas turnieju w Hamburgu. I tak jak przed dwunastoma miesiącami Musetti wygrał po zaciętym trzysetowym boju, tym razem panowie rywalizowali na najkrótszym możliwym dystansie. Walczący o pozostanie na pozycji lidera rankingu Hiszpan tym razem oddał rywalowi tylko siedem gemów.

Zeszłoroczny ćwierćfinalista paryskiej imprezy w tegorocznym meczu, którego stawką będzie awans do 1/2 finału najwyżej rozstawiony tenisista spotka się ze Stefanosem Tsitsipasem. Grek w ostatnim niedzielnym meczu czwartej rundy panów pokonał Sebastiana Ofnera. Austriak, który do turnieju dostał się z kwalifikacji, tylko w pierwszej partii nawiązał równorzędną rywalizację z tenisistą z Aten.

W premierowej odsłonie 27-letni tenisista prowadził już 3:1. Jednak przegrał sześć z ośmiu kolejnych gemów i pierwszy set powędrował na konto Greka. Od drugiej części spotkania warunki na korcie dyktował wyżej klasyfikowany tenisista. Wygrał on dwanaście z piętnastu rozegranych gemów i po raz siódmy wystąpi w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Trzykrotnie był w 1/4 finału paryskiego turnieju. Oba te mecze wygrał. Przed trzema laty zatrzymał się na półfinale, a w 2021 musiał uznać wyższość rywala w meczu finałowym.

Spotkanie między Alcarazem i Tsitsipasem będzie piątym pojedynkiem obu panów. Wszystkie cztery wygrał Hiszpan.

 


Wyniki

Czwarta runda:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) – Lorenzo Musetti (Włochy, 17) 6:3, 6:2, 6:2

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) – Sebastian Ofner (Austria, Q) 7:5, 6:3, 6:0