Roland Garros. Alcaraz obronił meczową i awansował do trzeciej rundy

Kłopotów faworytów już na początku turnieju ciąg dalszy! W spotkaniu drugiej rundy, Carlos Alcaraz obronił piłkę meczową i wygrał z Albertem Ramosem-Vinolasem  6:1, 6:7(7), 5:7, 7:6(2), 6:4. Problemy miał również Alexander Zverev, który przegrywając 0:2 w setach, pokonał Sebastiana Baeza 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5.

Ramos-Vinolas to solidny i wymagający przeciwnik, urodzony specjalista od nawierzchni ziemnej. Nic jednak nie zapowiadało dreszczowca, jakiego zgotowała kibicom hiszpańska para. Szczególnie po pierwszym secie w którym starszy z rywali nie miał nic do powiedzenia! Dwie kolejne partie były niezwykle wyrównane, ale to Alcaraz był mniej skuteczny w kluczowych momentach, pomimo większej liczby szans na przełamanie. W efekcie, Ramos-Vinolas wygrał drugiego seta w tie-breaku do siedmiu, a trzeciego 7:5.

Niebywałe rzeczy wydarzyły się w czwartym secie. Młodszy z Hiszpanów rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale nie utrzymał przewagi i mieliśmy remis 4:4. Przy tym stanie, Alcaraz przegrał podanie, a Ramos-Vinolas serwował po sensacyjnie zwycięstwo. Mało tego, miał piłkę meczową! Ostatecznie, nie tylko zaprzepaścił szansę, ale przegrał całego gema, oraz późniejszego tie-breaka do dwóch. Piąty set również miał nietypowy przebieg. Ramos-Vinolas, pomimo niepowodzenia w czwartym, prowadził w decydującej partii 3:0. Za sprawą licznych, często niewytłumaczalnych błędów, tego prowadzenia również nie udało się dowieźć i Alcaraz wygrał seta 6:4.

To była wielka bitwa z Albertem. Wiedziałem, że to będzie wspaniały, ciężki mecz. Walczyliśmy do ostatniego punktu. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu – mówił zmęczony po meczu Alcaraz.

Swoje problemy mieli również inni faworyci. Alexander Zverev wracał od stanu 0:2 w meczu z Sebastianem Baezem. Podobnie Diego Schwartzman, który ostatecznie wygrał z Jaume Munarem 2:6, 6:7(3), 6:2, 6:2, 6:2. Kłopotów unikają natomiast Novak Dżoković oraz Rafael Nadal. Serb pokonał Alexa Molczana 6:2, 6:3, 7:6(4), a Hiszpan Corentina Mouteta 6:3, 6:1, 6:4.

Wyniki 2. rundy singla:

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Alex Molczan (Słowacja) 6:2, 6:3, 7:6(4)
Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Sebastian Baez (Argentyna) 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5
Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Corentin Moutet (Francja, WC) 6:3, 6:1, 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 6) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 6:1, 6:7(7), 5:7, 7:6(2), 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) – Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) 6:0, 6:3, 6:4
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) – Jason Kubler (Australia) 6:3, 6:4, 6:3
Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania, Q) – Taylor Fritz (USA, 13) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Diego Schwartzman (Argentyna, 15) – Jaume Munar (Hiszpania) 2:6, 6:7(3), 6:2, 6:2, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) – Borna Czorić (Chorwacja) 6:0, 6:4, 6:3
Sebastian Korda (USA, 27) – Richard Gasquet (Francja) 7:6(5), 6:3, 6:3