Roland Garros. Andreescu dołączyła do Barty i Osaki

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Bianca Andreescu nie wystąpi w tegorocznym Roland Garros. Kanadyjska tenisistka zrezygnowała z występu m.in. z powodu przeciągających się kłopotów zdrowotnych związanych z kontuzją kolana.

Tenisistka z Kraju Klonowego Liścia we wrześniu ubiegłego roku sięgnęła po tytuł mistrzowski w Nowym Jorku. Następnie podczas turnieju mistrzyń w październiku doznała kontuzji kolana. Od tego czasu siódmej rakiety świata nie widzieliśmy na światowych kortach.

Jak podają kanadyjskie media, reprezentantka ich kraju nie wystąpi w tym roku w Paryżu z powodu kontuzji kolana, ale też ze względu na pandemię, która utrudnia podróżowanie po świecie.

Sama tenisistka opublikowała natomiast oświadczenie w mediach społecznościowych. – Podjęłam trudną decyzję o odpuszczeniu rywalizacji na kortach ziemnych w tym roku. W pozostałej części sezonu skupię się na swoim zdrowiu i treningach. Czekam z niecierpliwością na 2021 rok, w tym na igrzyska olimpijskie. Na razie chcę skoncentrować się na sobie, aby powrócić lepsza i silniejsza niż kiedykolwiek – napisała Andreescu.

Tym samym Bianca Andreescu dołączyła do Ashleigh Barty i Naomi Osaki. Najwyżej rozstawioną w tegorocznej drabince kobiet będzie Simona Halep. Rumunka jest w bardzo dobrej dyspozycji. Potwierdziła to przed kilkoma dniami, sięgając po tytuł mistrzowski podczas Internazionali BNL d’Italia.