Roland Garros bez Kenin!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.wtatennis.com/www.rolandgarros.com, foto: AFP

Problemów Sofii Kenin ciąg dalszy. Urodzona w Moskwie Amerykanka nie jest w stanie wrócić do formy z 2020 roku. Nieustanne kontuzje eliminują ją z kolejnych zawodów.

Kenin jest dobrze znana polskim kibicom. To właśnie z nią Iga Świątek rozegrała zwycięski finał French Open 2020. Cały tamten sezon Amerykanka wspomina bardzo dobrze. Poza przegranym finałem w Paryżu wygrała turniej w Lyonie, Australian Open oraz została wybrana zawodniczką roku WTA. Dzisiejsze realia mają się jednak zupełnie inaczej.

Sezon 2021 Kenin zakończyła na drugiej rundzie Wimbledonu, mając na koncie zaledwie dwa ćwierćfinały WTA 500 ze stycznia i lutego. Za sprawą kontuzji, na kort powróciła dopiero na początku bieżącego roku. Po dwóch wygranych meczach w Adelajdzie przegrała sześć kolejnych i dopadła ją kolejna kontuzja. Ostatecznie, w ciągu kilku ostatnich miesięcy spadła na pozycję 151. w rankingu.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych, Kenin udostępniła zdjęcie sprzed miesiąca, na którym widać, że poruszała się o kulach. Pomimo postępów w rehabilitacji, nie będzie w stanie zagrać na paryskich kortach Rolanda Garrosa i wycofała się z turnieju.