Roland Garros. Bezproblemowa Badosa, a Halep oraz Sabalenka w opałach

Aryna Sabalenka mimo kłopotów, awansowały do drugiej rundy Roland Garros 2022. Nawet najmniejszych problemów z wygraniem meczu nie miała z kolei Paula Badosa.

Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego przed rokiem wystąpiła w ćwierćfinale paryskiego turnieju. Jest to najlepszy wielkoszlemowy rezultat Hiszpanki. W tym roku rozstawiona z numerem trzecim zawodniczka zrobiła pierwszy krok w stronę powtórzenia tamtego wyniku. We wtorkowym meczu pierwszej rundy Badosa potrzebowała niecałej godziny, aby odprawić Fionę Ferro. Francuzka nie miała ani jednej szansy na odebranie podania rywalce, a sama przegrała pięć gemów serwisowych.

Straty seta musiały z kolei odrabiać Aryna Sabalenka i Simona Halep. Rumunka powraca nad Sekwanę po ubiegłorocznej absencji spowodowanej kontuzją ramienia. W secie otwarcia pojedynku z niemiecką kwalifikantką mistrzyni z 2018 roku odrobiła stratę z 0:3 i wygrała tą partię. W drugiej odsłonie reprezentantka Niemiec szybko wyszła na prowadzenie 5:0, aby przegrać jedynego w tym secie gema. Decydująca rozgrywka to ponownie dominacja Halep, która najpierw obroniła dwa „breaki”, aby następnie wygrać pięć gemów z rzędu. W siódmym gemie wykorzystała już pierwsza piłkę meczową i asem serwisowym zakończyła mecz.

Z kolei tenisistka z Mińska po przegraniu premierowej odsłony, dwie kolejne odsłony zapisała na swym koncie i będzie walczyć dalej o końcowy triumf. Niesłychaną odpornością nerwową wykazała się Jessica Pegula. Amerykanka dopiero za dziesiątą piłką meczową zdołała zamknąć mecz

Paula Badosa (Hiszpania, 3) – Fiona Ferro (Francja, W) 6:2, 6:0

Aryna Sabalenka (7) – Chloe Paquet (Francja) 2:6, 6:3, 6:4

Jessica Pegula (USA, 11) – Qiang Wang (Chiny) 6:2, 6:4

Daria Kasatkina (Rosja, 20) – Tereza Sramkova (Czechy) 6:2, 6:0

Madison Keys (USA, 22) – Anna Kalinskaya 6:3, 3:6, 6:4

Tamara Zidanszek (Słowacja, 24) – Claire Liu (USA) 6:2, 6:2

Alize Cornet (Francja) – Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:0

Caroline Garcia (Francja) – Taylor Townsend (USA) 6:3, 6:4