Roland Garros. Bolesne wspomnienia Musettiego.

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Niektórzy faworyci nie mają łatwego otwarcia turnieju. Powrót po przegranych dwóch pierwszych setach zaliczył na inaugurację Stefanos Tsitsipas. Grek pokonał Lorenzo Musettiego 5:7, 4:6, 6:2, 6:3, 6:2.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Włoch musiał doznać przykrego Déjà vu po spotkaniu z Tsitsipasem. W poprzedniej edycji Musetti prowadził 2:0 w setach z samym Novakiem Djokoviciem, żeby ostatecznie przegrać. Wyczyn Serba powtórzył Tsitsipas, który po stracie dwóch pierwszych partii, również wygrał całe spotkanie. – To wszystko nie przychodzi łatwo. Nie poddaję się. Tak już po prostu mam – mówił po meczu Grek. – Taka sytuacja to góra, na którą trzeba się wspiąć, a mnie się to udało za sprawą konsekwencji – dodał.

Podobnie jak Grek, po stracie dwóch setów w pierwszej rundzie wracał Felix Auger-Aliassime. Spotkanie drugiej rundy z zawodnikiem drugiej setki, Camilo Ugo Carabellim poszło znacznie łatwiej. Kanadyjczyk wygrał 6:0, 6:3, 6:4. Różnicę w jakości najlepiej przedstawia statystyka piłek wygranych bezpośrednio. Czterdzieści jeden dla podopiecznego Toniego Nadala i zaledwie sześć dla Argentyńczyka. Kolejnym rywalem Augera będzie zwycięzca meczu Krajinović : Gojo.

Bez większych problemów do kolejnej rundy przeszedł także Cameron Norrie. Brytyjczyk pokonał Jasona Kublera 6:3, 6:4, 6:3. W pierwszych dwóch setach Norrie był lepszy w kluczowych momentach i wygrywał z różnicą jednego przełamania. Początek trzeciego seta zapowiadał zmianę scenariusza, ponieważ Kubler rozpoczął od prowadzenia 3:0. Jak się później okazało, nie miało to większego znaczenia, ponieważ gra Australijczyka kompletnie się załamała i od tego momentu nie wygrał żadnego gema.


Wyniki

Druga runda singla:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) – Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) 6:0, 6:3, 6:4
Karen Chaczanow – Hugo Dellien (Boliwia) 4:6. 6:4, 7:6(1), 6:3
John Isner (USA, 23) – Gregoire Barrere (Francja) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6(5)
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10) – Jason Kubler (Australia) 6:3, 6:4, 6:3