Roland Garros. Chwalińska zdeklasowała faworytkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: materiały prasowe PZT

Maja Chwalińska w imponujący stylu rozpoczęła zmagania w kwalifikacjach do drugiego w tym roku turnieju wielkoszlemowego. Reprezentantka Biało-Czerwonych nie dała żadnych szans z Lucrezii Stefanini.

Rozstawiona z numerem 2 Włoszka dobrze rozpoczęła spotkanie i w drugim gemie odebrała podanie naszej tenisistce, ale były to miłe złego początki. Później na korcie warunki dyktowała już tylko bielszczanka. Tenisistka Półwyspu Apenińskiego nie była w stanie znaleźć żadnej skutecznej recepty na ciągłe zamiany rytmu proponowane przez naszą tenisistkę. Chwalińska wygrała sześć gemów z rzędu i zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej odsłonie spotkania obraz gry się nie zmienił. Leworęczna tenisistka szybko odskoczyła na 4:0 i nie oglądała się za siebie. Włoszka zdołała utrzymać podanie w piątym gemie, ale Polka na nic więcej już jej nie pozwoliła.

W drugiej rundzie kwalifikacji Maja Chwalińska zmierzy się z Marią Timofiejewą, która również straciła tylko trzy gemy w pojedynku z Mariną Melnikową.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Maja Chwalińska (Polska) – Lucrezia Stefanini (Włochy, 2) 6:2 6:1