Roland Garros. Cori Gauff rywalką Igi Świątek

Cori Gauff pokonała 6:4, 6:1 Martinę Trevisan i będzie rywalką Igi Świątek w sobotnim finale Roland Garros 2022. Tak młodej tenisistki w paryskim finale nie było od ponad dwóch dekad.

W 2001 roku, dzień po swoich osiemnastych urodzinach, w finale na paryskich kortach wystąpiła Kim Clijsters. Belgijka musiała uznać wyższość Jennifer Capriati i jak się później okazało na swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł musiała poczekać do US Open 2005. W sobotę o pierwszy wielkoszlemowy tytuł powalczy Cori Gauff. Amerykanka, która osiemnaste urodziny obchodziła w połowie marca. Tenisistka zza Oceanu w sobotnim finale pokonała w dwóch setach Martinę Trevisan.

Po tym jak dwa pierwsze gemy powędrowały na konta serwujących, następnie mieliśmy festiwal przełamań. Sześć z siedmiu rozegranych gemów zgarnęła zawodniczka odbierająca. Tą, której udało się dwukrotnie wygrać swój serwis była Gauff i to ona wyszła na prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie Amerykanka grała starannie i dokładnie, nie spiesząc się. Z kolei Trevisan dążyła do jak najszybszego zakończenia wymian. To powodowało dużą liczbę błędów. W efekcie po niespełna 90 minutach gry to reprezentantka USA mogła się cieszyć z awansu do pierwszego w karierze finału turnieju Wielkiego Szlema.

Tym samym to Cori Gauff będzie rywalką Igi Świątek w sobotnim finale. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistek. Poprzednio zmierzyły się w zeszłym roku w Rzymie oraz w tym roku w Miami. Zarówno w stolicy Włoch jak i w Stanach Zjednoczonych górą była reprezentantka Polski.